Festiwal Świętych i Błogosławionych ECCE HOMO 2021

  Trwają ostatnie przygotowania do II Festiwalu Świętych i Błogosławionych ECCE HOMO - bł. Edmund Bojanowski”, którego realizację zaplanowaną na rok 2020, przerwała pandemia Covid 19.
    Organizatorom - parafii pw. BOŻEGO CIAŁA w Nowych Skalmierzycach - udało się przeprowadzić, kierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, Diecezjalny Konkurs Poetycki „Uczyć i wychowywać do miłości” . Uroczystość ogłoszenia werdyktu i wręczenia nagród z udziałem Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Jerzego Łukasza Walczaka odbyła się w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy 25 września 2020 r. Pozostałe, zaplanowane przez organizatorów wydarzenia festiwalu przeniesione zostały na rok 2021 i realizowane będą w terminie 24-25 września. Przeniesienie terminu festiwalu szczęśliwie spowodowało, że  odbędzie się on w roku jubileuszu 150 rocznicy śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego, co sprawia, że festiwal włączony został w ogólnopolską organizację tej rocznicy. Festiwal realizowany przy wsparciu merytorycznym sióstr służebniczek  ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Luboniu i Pleszewie, jest imprezą otwartą, kierowaną do osób w każdym wieku. Festiwal, który swoim patronatem objęli ks. biskup Damian Bryl, Ordynariusz Diecezji Kaliskiej oraz Jerzy Łukasz Walczak, Burmistrz Gminy i miasta Nowe Skalmierzyce, jest promocją i prezentacją postaci świętych i błogosławionych polskich Kościoła Rzymskokatolickiego, ich charyzmatu i dzieła, będącego naszym dziedzictwem kulturowym i religijnym. W założeniu stanowi formę edukacyjno-artystyczną, przybliżającą świętych i błogosławionych, którzy swoją postawą i działalnością, pozostawili dla nas, ludzi współczesnych, nieocenione wzorce do naśladowania.
    Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców i gości do udziału w festiwalowych wydarzeniach. Szczegółowy program festiwalu w afiszu.